DNNArticle - Article View

تاریخ ایجاد:چهارشنبه 13 مرداد 1395
تعداد بازدید: 1778
تعداد نظرات ارسالی:0
نویسنده:host

راز پخت ماکارونی

رازپخت ماکارونی تنها درمواداولیه، خمیروفرایند تولید نیست بلکه دربه کار بردن چندقانون ساده درهنگام پخت است.

1. برای هر ۱۰۰ گرم پاستا یک لیتر آب استفاده کنید و از قابلمه بزرگ و عمیق استفاده کنید.

2. پس از آن که آب کاملا به جوش آمد، نمک را اضافه کنید. ( ۱۰ گرم (یک قاشق چایخوری) به ازای هر ۱۰۰گرم پاستا).

3. آب باید کاملا به جوش بیاید و سپس پاستاها را در آب جوش بریزید، زیرا هنگامی که پاستا داخل ظرف ریخته می شود دمای آب پایین می آید و حالت جوشیدن باید بعد از ریختن پاستاها ادامه داشته باشد . این کار باعث می شود که پاستاها یکدست پخته شوند.

4. ماکارونیهای بلند را هرگز نصف نکنید و هنگامی که ماکارونی به همراه آب به جوش آمد با یک قاشق چوبی آن را به آرامی جهت جلوگیری از به هم چسبیدن به هم بزنید.

5. قبل از آبکش کردن ماکارونی را تست کنید و سپس آن را آبکش کنید. هر نوع پاستا زمان مخصوص به خود را برای پخت دارد، پس بهترین راه برای فهمیدن زمان پخت، تست کردن آن است.پاستاها را تا زمانی در آب بجوشانید که به اصطلاح به دندان بیایند. پاستاها نباید زیاد جوشانده و نرم شوند. یادتان باشد که پاستاها تا کمی بعد از آب کش شدن نیز به روند پختن ادامه می‌دهند. برای همین اگر آنها را زیاد بجوشانید خیلی نرم و به اصطلاح شفته می‌شوند.

6. بعضی‌ها عادت دارند که بعد از آب کش کردن پاستاها، آن‌ها را زیر آب می‌گیرند و حسابی شستشو می‌دهند. این کار اشتباه است. بعد از این که پاستاها نرم و آب کش شد بلافاصله آن‌ها را در ظرف حاوی سس بریزید. هیچ وقت پاستاهای پخته را آب نکشید زیرا نشاسته‌ی آن‌ها از بین می‌رود و به خوبی با سس مخلوط نمی‌شوند.

printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد

دانستی سایدبار

دانستنی ها
دی ان ان evoq